Змінено Національний класифікатор професій





25 жовтня 2021 року наказом Мінекономіки затверджено зміни до Національного класифікатора професій ДК 003:2010.

Про це інформує Міністерство освіти і науки.

Принциповими новаціями є включення освітньої кваліфікації за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти до розділу «Професіонали» та остаточне прирівняння на ринку праці освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і молодшого бакалавра.

Змінами скасовуються застарілі, а також затверджуються нові назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт, що не відображені в номенклатурі посад освітянського ринку праці, а також вносяться зміни в опис розділів класифікації професій.

За результатами моніторингу попиту на ринку праці МОН спільно з Мінекономіки розглянуть можливість внесення чергових змін стосовно позиціонування працівників з освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра у відповідному розділі класифікації професій.

Також Державна служба зв'язку та захисту інформації повідомила, що домоглася розширення кількості професій, які стосуються сфери безпеки інформації та кіберзахисту.

«Одним із завдань, які ми ставили перед собою, було проведення стандартизації професій у галузі кібербезпеки. До 25 жовтня 2021 року у класифікаторі їх було всього дві: професіонал із організації інформаційної безпеки і фахівець у сфері захисту інформації», - зазначив заступник Голови Держспецзв'язку Олександр Потій.

Цього було недостатньо, адже наявні у Класифікаторі професії не відображали реалій сьогодення та не враховували стрімкого розвитку сфери кіберзахисту. 25 жовтня за поданням Держспецзв'язку наказом Мінекономіки до Класифікатора були внесені зміни та додано 17 нових професій у галузі безпеки інформації та кіберзахисту:

-Розробник систем захисту інформації.

-Аналітик загроз безпеки.

-Фахівець криптографічного захисту інформації.

-Фахівець реагування на інциденти кібербезпеки.

-Фахівець підтримки інфраструктури кіберзахисту.

-Фахівець з технічного захисту інформації.

-Фахівець з тестування систем захисту інформації.

-Інструктор-методист інформаційної безпеки та кібербезпеки.

-Дізнавач сфери кібербезпеки та захисту інформації.

-Експерт-криміналіст сфери кібербезпеки та захисту інформації.

-Слідчий кіберзлочинів тощо.

Зазначається, що тепер важливим завданням є розроблення кваліфікаційних вимог до кожної професії та напрацювання стандартів. Маючи такі стандарти, можна буде переходити до створення системи кваліфікації та сертифікації відповідних професій та відкривати відповідні кваліфікаційні центри. У них випускники закладів вищої освіти зможуть скласти професійні іспити і здобути кваліфікацію за конкретним напрямом.

https://jurliga.ligazakon.net/