Україна готова до “промислового безвізу” з ЄС: що це значить





Україна підтвердила готовність співпрацювати з Євросоюзом у сфері енергетики, ринку IT-послуг, авіапростору, юстиції, захисту персональних даних.

Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на спільній прес-конференції з верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем.

Відзначимо, 28 січня в Брюсселі сталося Шосте засідання Ради Асоціації Україна – Євросоюз під головуванням прем’єра України Олексія Гончарука. Це було перше спільне засідання нового українського уряду та нового складу Європейської Комісії.

У Кабміні повідомляють, що за результатами засідання було прийнято спільну заяву.

ЄС відзначив суттєвий прогрес реформ в Україні і підкреслив необхідність їх продовження, зокрема, для створення прозорих та рівних умов для бізнесу та інвестиційної діяльності. Крім того, позитивну оцінку ЄС отримали кроки українського уряду по зближенню національного законодавства в сфері цифрової економіки з європейськими правовими нормами.

Україна та ЄС наголосили на важливості подальшого впровадження реформ в енергетичній галузі, зокрема, в питаннях забезпечення незалежності енергетичного регулятора та інспекції ядерного регулювання, створення конкурентного та прозорого ринку електроенергії.

Сторони приділили особливу увагу співробітництву у сфері охорони навколишнього природного середовища та боротьби з наслідками змін клімату. Зокрема, вони домовилися про подальші кроки для захисту навколишнього середовища та зниження рівнів викидів вуглецю в рамках Європейської зеленої угоди і погодилися надалі спільно впроваджувати амбітну політику захисту навколишнього середовища, зокрема, для виконання зобов’язань за Паризькою кліматичною угодою.

Європейський Союз підтвердив підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і позитивно відзначив зусилля України щодо мирного врегулювання на Донбасі.

В ЄС також нагадали, що тривалість санкцій проти Російської Федерації, як і раніше, залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей.

“На зустрічі з верховним представником ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Жозепом Боррелем ми обговорили цілі та пріоритети порядку денного співробітництва України і ЄС. Серед топ-пріоритетів – промисловий безвиз, тобто Угода про відповідність та прийнятність промислової продукції (Угода ACAA)”, – додав пізніше Гончарук.

За його словами, останнім завданням України для початку переговорів щодо промислового безвиза став закон про зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду, який Рада прийняла ще в грудні.

https://uazmi.org/