Виконсалт. | Оновлено стандарт на оцінку ефективності вітряних турбін 

Оновлено стандарт на оцінку ефективності вітряних турбін

17.03.2017

Світовий ринок вітрогенераторів активно розвивається. І в цьому немає нічого дивного. Адже всього лише 10 вітрових турбін здатні задовольняти потреби в електроенергії з боку майже 5 тисяч домогосподарств.

Ефективність вітряних турбін, незалежно від їх розміру, залежить від багатьох факторів. Енергетичні характеристики вітрової турбини визначаються за допомогою вимірювання графіку потужності та орієнтовного річного вироблення електроенергії. Оновлений стандарт IEC 61400-12-1 Ed. 2.0 b:2017 “Системи генерації електоенергії за допомогою вітру. Частина 12-1: Вимірювання потужності електростанцій на базі вітрових турбін, що виробляють електроенергію» подає методи цих вимірювань.

Рекомендації, які містить стандарт, можуть використовуватися для випробувань вітрових турбін всіх типів та розмірів, підключених до електричної мережі, а також для визначення енергетичних характеристик малих вітрових турбін, підключених до локальної електричної мережі, наприклад, до мережі автономного домогосподарства, або акумуляторної батареї.

Стандарт IEC 61400-12-1 Ed. 2.0 b:2017 призначений для пректувальників та виробників вітрових турбін, користувачів та операторів цього обладнання та регулюючих органів. Процедури, описані в документі, можуть використовуватися для оцінки ефективності турбін у визначених місцях, а також для співставлення фактичних характеристик різних моделей вітрових турбін.

Оновлена версія стандарту (перша редакція була опублікована у 2005 році) подає такі суттєві технічні зміни:

нове визначення швидкості вітру;

новіх параметри: горизонтальне відхилення вітру і напрямок вітру;

доопрацьований механізм корекції щільності повітря;

переглянуту процедуру підготовки випробувального майданчика;

переглянуте визначення графіку потужності;

переглянуті моделі перешкод;

переглянута класифікація анемометрів;

включений опис ультразвукових анемометрів;

включені додатки, що стосується холодного клімату;

включенний опис дистанційного зондування.

http://csm.kiev.ua/