Карантин визнано форс-мажорною обставиною: застосування до договорів щодо розпорядження правами інтелектуальної власності.





З 17 березня 2020 року на території України, карантин введений Кабінетом Міністрів України стає форс-мажорною обставиною. З переліком форс-мажорних обставин можна ознайомитися за регламентом Торгово-промислової палати України, за ст. 14-1 Закону України «Про торгові-промислові палати в Україні».

Наявність форс-мажорних обставин підтверджує виданням сертифікату Торгово-промислова палата України/регіональні ТПП за умови прийняття позитивного рішення по направленій заяві заінтересованою стороною. Для фізичних осіб розгляд заяви здійснюється протягом 21 робочого дня, для суб'єктів господарювання протягом 7 робочих днів. Дана послуга для суб'єктів великого підприємництва є платною. Якщо ТПП не виявить підстав для видачі сертифікату, попередньо оплачену суму повернути Ви не зможете. Пільговою категорією є суб'єкти малого підприємництва.

Якщо мова йде про підтвердження форс-мажорних обставин для договорів щодо розпорядження об'єктами інтелектуальної власності, в тому числі щодо договорів франчайзингу та ліцензійних договорів, потрібно пам'ятати, що безпосередньо форс-мажор буде визначатися для договірних зобов'язань у Вашій прямій підприємницькій діяльності. У зв'язку з якою Ви не змогли виконати фінансові зобов'язання за іншими договорами, в тому числі в сфері інтелектуальної власності. Сама відсутність грошей не є форс-мажором, лише якщо є технічні перешкоди в переведенні коштів.

https://ucci.org.ua