Відповідальність за електронно-комунікаційне шахрайство: профільний комітет рекомендує Раді прийняти проєкт за основу



Верховна Рада планує розглянути законопроєкт № 10190 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за електронно-комунікаційне шахрайство».

Положеннями законопроєкту запропоновано доповнити Кримінальний кодекс новими статтями 190-1, 255-4, 255-5, якими передбачити кримінальну відповідальність за:

- електронно-комунікаційне шахрайство, тобто протиправне збирання, зберігання, обробку та використання персональних даних, інформації, яка містить банківську таємницю, у тому числі індивідуальну облікову інформацію, реквізити платіжного інструменту, платіжної картки, код авторизації, з метою заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою з використанням електронної комунікації та/або технічних засобів електронних комунікацій (нова стаття 1901 КК);

- створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній (нова стаття 255-4 КК);

- залучення до участі в електронно-комунікаційній шахрайській організації (нова стаття 255-5 КК).

Проект закону направлений на посилення боротьби з шахрайськими кол-центрами, які професійно займаються обманом громадян України.

Зокрема, за створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній пропонується покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комітет рекомендує Верховній Раді за наслідками розгляду в першому читанні законопроєкт № 10190 прийняти за основу з доопрацюванням положень відповідно до ч. 1 ст. 116 Регламенту Верховної Ради.

За повідомленням прес-служби Апарату Верховної Ради

https://jurliga.ligazakon.net/